S.S Ayyıldız kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifi

Hakkımızda

Hakkımızda
25 Ocak 2021 tarihinde Kooperatifimizi  kurduk. 2021 yıl içerisinde kooperatifimizin işletme binasının temelini atarak işimize başladık. Yıl içinde işletmemizin binasını tamamladık. Makinelerimizi Koop des desteği ile aldık, işkur'la yaptığımız işbirliği kapsamında 25 bayana kurs imkanı sağladık ve sertifikalarını verdik. Kursiyerlerimizden 4 kadını kooperatifimize kadrolu çalışan olarak aldık.


Öncelikle Iğdır' merkez, ilçeler ve köylerde örgütlenerek tüm Iğdır'ı temsil eder noktaya geldik. Iğdır'ın değerleri olan ürünlerde marka haline gelmek örneğin Iğdır'ın kayısısı domatesi gibi ürünleri işleyerek paketlemek ve tüm yurt geneline satıp,ürün çeşitliliğini artırmaya çalıştık.


Amacımız geçim sıkıntısı nedeniyle köyleri terk ederek büyük şehirlere gitmek zorunda kalan ailelerin kendi doğduğu topraklarda iş imkanı sağlamak, özellikle dezavantajlı konumda bulunan kadınlara istihdam sağlamak, kadınları ev hanımlığından çıkararak önce çalışan, üreten sonra işletmenin ortağı konumuna getirerek yönetici olmalarını sağlamak, kadınların öz güvenini sağlamak özgüvenli kadınların özgüvenli evlatları yetiştirilmesini öncülük etmek. Birlik beraberlik dayanışma duygusunu en üst seviyeye getirmektir.